Hotel powstał w latach 80-tych więc od wielu lat jest obecny na mapach polski i jest znany wśród podróżujących w rejony Lubelszczyzny. W 2009 roku przeszedł kapitalny remont który całkowicie zmienił jego wygląd wewnątrz jak i zewnątrz, zostało między innymi dostawione kolejne piętro z pokojami o wysokim standardzie, powstała również wielka Sala wyposażona w najlepszej klasy zestaw dźwiękowy (sufitowy) oraz system wentylacji, wyciągów oraz klimatyzatorów mieszcząca do 200 osób z osobnym wyjściem na piękny zadaszony taras z widokiem na całe dorzecze Wisły Obiekt hotelowy położony jest nad samą rzeką na wysokim prawym brzegu doliny Wisły, przy ujściu Wyżnicy, w pobliżu pd.-zach. granicy Wrzelowskiego Parku Krajobrazowego. Hotel „Bursztynowy” daje Państwu gwarancję wyjątkowości. To nowo odrestaurowany obiekt, położony w miejscowości Józefów nad Wisłą, nad rzeką Wisłą i Wyżnicą z przepięknym widokiem na całe dorzecze, znajduje się zaledwie 60 km od Lublina oraz Ostrowca Świętokrzyskiego, 50 km od zabytkowego Sandomierza i Puław, 40 km od wyjątkowego Kazimierza Dolnego, 35km od Kraśnika oraz ok. 16km od Opola Lubelskiego czy Annopola. Pokoje hotelowe mieszczace do 50 osób charakteryzują się bardzo wysokim standardem. Każdy z pokoi wyposażony jest w nowe meble jak również zachował unikalny wygląd dzięki zastosowaniu różnorodnych elementów kolorystycznych, nowoczesnych łazienek i tv-sat.

Obiekt posiada również restauracje na 40 osób, bardzo dużą i świetnie wyposażoną kuchnię z wieloma innymi pomieszczeniami niezbędnymi do prowadzenia wysokiej klasy restauracji, w sezonie letnim udostępniony jest piękny zakryty i otwarty taras z widokiem na dorzecze Wisły z własnym zejściem do brzegu i portem dla kajaków i łodzi. Dodatkowym atutem jest sala "balowa" mieszcząca do 200 osób oraz sala konferencyjna "Bursztynowa" na 40 osób. Każde z pomieszczeń jest klimatyzowane, z zainstalowanym systemem wyciągów i nawiewów oraz z sufitowym systemem nagłaśniającym. Hotel jest przystosowany do przyjmowania gości niepełnosprawnych. Malownicze położenie hotelu poza harmonijnym spokojem pozwala w pełni wykorzystać piękno dzikiej przyrody oraz okolicznych atrakcji turystycznych. Polecamy do organizacji przyjęć, wesel , szkoleń i konferencji jak również dla indywidualnych klientów.

Inwestycje

 

Sala bankietowa

W 2018 roku oddaliśmy do użytku naszych gości rozbudowaną salę bankietową. Sala mieści teraz do 300 osób. Posiada nową wentylację oraz klimatyzację. 

Pompa ciepła

Instalacja pompy ciepła to innowacyjny projekt dzięki któremu nasz obiekt stał się przyjazny środowisku naturalnemu. Zadbaliśmy aby obszar Natura 2000, z którym sąsiadujemy, nie stracił swoich walorów. Jesteśmy dumni z tego, że nasi goście mogą cieszyć się czystym powietrzem w obcowaniu z przyrodą jaka nasz otacza. Jednocześnie wydajny system pompy zapewnia wysoki standard i komfort wypoczynku w naszym hotelu.

Parking z kostki brukowej

Nawierzchnia z kostki brukowej pozwoliła uporządkować teren wokół obiektu. Podziemna instalacja pompy ciepła została estetycznie przykryta kostką która jednocześnie stanowi podjazd oraz parking od strony głównego wejścia.